По-русски
Bitzer

Компресори Bitzer (Німеччина)
Відділ продажу: +38 (097) 610-15-15
e-mail:   sales@bitzer.kiev.ua

Ціни і наявність - за запитом.


ТОВ "СКС"
03115, Україна, м. Київ,
бульвар Вернадського 5/19, оф. 18

Доставка по всій Україні.


Система контролю температури нагнітання газу (CIC) для поршневих компресорів Bitzer

CIC для одноступінчатих поршневих компресорів (англ.) KT-130-2 № арт. 80302102 DE / EN / FR01.01.2015

CIC для двоступінчатих поршневих компресорів (англ.) KT-131-1 № арт. 80302601 DE / EN01.12.2011


Електронний захисний пристрій SE-B2 Bitzer При експлуатації більш потужних чотирьох- і шестициліндрових поршневих компресорів Bitzer серій С4, В5 і В6, у яких система VARICOOL відсутня, в низькотемпературному діапазоні на R22 контроль і обмеження температури нагнітання проводиться за рахунок комбінованого застосування вентилятора обдування головок циліндрів, а також спеціальної системи охолодження, виробляє керований електронікою дозоване уприскування рідкого холодоагента в порожнину перед входом в циліндри компресора.

Основна експлуатаційна перевага системи CIC (Controlled Injection Cooling) полягає у відсутності будь-якої необхідності настройки її елементів. Всі параметри знаходяться в пам'яті електроніки.


Система CIC включає в себе наступні основні елементи:

  • Електронний керуючий модуль.
  • Датчик температури.
  • Імпульсний електромагнітний клапан упорскування.

Основне призначення цієї системи полягає в проведенні безперервного контролю температури нагнітання газу. У разі якщо датчик температури покаже перевищення максимально допустимої температури нагнітання 120 С, електронний керуючий модуль видасть команду імпульсному клапану, через який здійснюється дозованого уприскування рідкого холодоагента через спеціальні калібровані форсунки в порожнину перед входом в циліндри компресора.

Рідкий холодоагент, який впорскується під всмоктуваний в циліндри потік газу, вже значно перегрітого в моторі компресора, забезпечує, таким чином, охолодження стінок циліндрів, а також зниження температури нагнітання. З пониженням температури нагнітання нижче 110 С уприскування припиняється і відновлюється потім знову, коли це буде потрібно.

У випадку, коли уприскування рідкого холодоагента виробляє недостатнє охолодження при якихось надзвичайних умовах роботи, електронний керуючий модуль системи CIC відключає компресор з метою забезпечення його безпеки та видає повідомлення про аварію.

Якщо до складу холодильної установки входить поршневий компресор Bitzer, оснащений системою CIC, структура її холодильного контуру залишається такою ж, що і у холодильної установки зі звичайним компресором. Єдина відмінність установки з компресором з CIC полягає в наявності додаткового трубопроводу рідкого холодоагента, що з'єднує рідинну лінію з імпульсним електромагнітним клапаном уприскування. Оптимальний діаметр цього трубопроводу - 10мм (3/8).

Для того щоб гарантовано забезпечити відсутність піни і окремих парових бульбашок в потоці рідкого холодоагента, що подається в клапан упорскування, врізка цього додаткового трубопроводу повинна проводитися знизу на горизонтальній ділянці основного рідинного трубопроводу.

Для оберігання імпульсного електромагнітного клапана уприскування і форсунок від засмічення на трубопроводі подачі в нього рідкого холодоагента повинен бути встановлений фільтр тонкого очищення. Для можливості візуального контролю суцільності потоку рідкого холодоагента в цей трубопровід вбудовується оглядове вічко.

При проектуванні, а також при монтажі і налаштуваннях робочих параметрів низькотемпературних холодильних установок з поршневими компресорами Bitzer, оснащеними системою CIC, працюючими з холодоагентом R22 необхідно дотримуватися таких вимог:

  • лінія всмоктування повинна бути надійно теплоізольована, а її довжина повинна бути мінімальною;
  • регенеративний теплообмін між всмоктуючими парами і яким-небудь більш нагрітим агентом, наприклад сконденсованим холодоагентом, повинен бути виключений;
  • втрати тиску в трубопроводах і елементах холодильного контуру повинні бути мінімальними;
  • повинна підтримуватися мінімальна різниця температур кипіння і конденсації;
  • регулювання тиску і температури конденсації повинне здійснюватися плавно, при цьому, повинна підтримуватися найнижча з допустимих температур конденсації;
  • категорично не допускається одночасне ввімкнення клапана регулятора продуктивності компресора і імпульсного електромагнітного клапана уприскування системи CIC.

Комплект системи CIC, спеціалізованої для двоступеневих компресорів, доповнений датчиком температури РТ-1000, який встановлюється в гніздо на задній торцевій кришці компресора.

Він призначений для вимірювання температури газу в проміжному обсязі. У двоступеневих компресорах цей обсяг утворений проміжним патрубком, моторним відсіком і картером компресора.

При роботі компресора в цей обсяг надходить газ, стиснений в циліндрах першого ступеня до проміжного тиску. Його температура обмежується або за рахунок впорскування в проміжний об'єм рідкого холодоагента, або за рахунок змішування його з холодними парами, які надходять в проміжний обсяг з переохолоджувача.

Логіка електронного керуючого модуля налаштована таким чином, що за свідченнями додаткового датчика температури контролюється і перегрів пари в переохолоджувачі.

Електронний керуючий модуль під час роботи двоступеневого компресора отримує свідчення відразу двох датчиків температури нагнітання, як у першій, так і в другому щаблі стиснення.

У міру перевищення допустимого значення температури, отриманого від будь-якого з них, електронний керуючий модуль видає команду на включення імпульсного електромагнітного клапана, через який здійснюється упорскування рідкого холодоагенту або безпосередньо в проміжний патрубок компресора, або в переохолоджувача, якщо компресорний агрегат оснащений таким теплообмінником.

Якщо переохолоджувача в системі немає, і компресор працює не на дуже низьких температурах кипіння (не нижче - 30 C) з невисоким перегрівом всмоктуваних парів, то установка другого датчика температури в проміжний обсяг не обов'язкова.


© 2024 ТОВ "СКС" (Київ, Україна)